שאלות ותשובות על קרב מגן ישראלי

קיימים סניפים רבים הפזורים ברחבי הארץ. לחץ כאן לרשימה המלאה. ניתן גם לקבל אימונים אישיים, פנו למאמן הקרוב לביתכם.

ברוב הסניפים ניתן להתחיל כבר מגיל 5, אך בכל סניף יש גיל פתיחה קצת שונה ולכל ילד יש צרכים קצת שונים, לכן מומלץ לפנות למאמן הקרוב לביתכם.

בק.מ.י הילדים לומדים על משמעת וריסון הכוח, כמו כן כיצד לתעל את האנרגיות לכיוונים חיוביים ולהנאה. הימנעות מאלימות ומניעת אלימות הם ערכים עליונים אותם אנו מקפידים להעביר לתלמידים. מתי מותר ואסור להשתמש בידע הנלמד זה חלק משמעותי בהעברת התרגילים לילדים.

ההסמכות נעות מקורס מדריכים ועד לקורס מאמנים בכירים, אך כל המדריכים והמאמנים בשיטה מוסמכים תחת המכללה אקדמית בוינגייט בהתאם לחוק הספורט וכל מדריך/מאמן עבר שנים של אימונם וסטאז’ של הדרכה לפני ההדרכה העצמאית בפועל.

כל אדם הרוצה להשתייך לעמותה, מהילד הקטן ביותר ועד המאמן הותיק ביותר. העלות היא 100 ש”ח, והתשלום הוא חד שנתי. בתפריט האתר נמצא דף הסבר לתשלום דמי החבר תחת קטגוריה מידע – טפסים.

– יכולת להבחן ולקבל דרגות (חגורות) ב-ק.מ.י.
– ייצוג של עמותת ושיטת ק.מ.י ע”י לבישת המדים.
– העמותה מארגנת פעם בשנה יום ק.מ.י, זהו יום פעילות לכל חניכי ק.מ.י. מכל הארץ. יום זה אינו בתשלום (למעט ההסעות לאירוע) ונועד לכל חברי העמותה הרשומים.
– יכולת להשתלב, בשלב מאוחר יותר, בקורסים שונים במכללה האקדמית בוינגייט (קורס עוזרי מדריכים, מדריכים, מאמנים, מורים בכירים) המקנים תעודות הסמכה בהוראה.
– יכולת לעסוק בהדרכת מקצוע ק.מ.י.

את סדר החגורות ופרקי הזמן ביניהן תוכלו למצוא כאן.

בק.מ.י יש כ-350 תרגילים. ק.מ.י היא שיטה דינאמית המתאימה את עצמה אל הסכנות ברחוב, לכן מתווספים או נגרעים ממנה תרגילים לפי הצורך.
התרגילים הנלמדים בשיטת ק.מ.י: הגנות נגד מכות שונות, הגנות נגד בעיטות שונות, מכות ובעיטות להימום התוקף, שחרורים מתפיסות – תפיסות ידיים, תפיסות שיער, תפיסות חולצה, שחרורים מחביקות שונות, שחרורים מחניקות שונות, שחרורים מתפיסות, חביקות וחניקות בשכיבה על הקרקע, התמודדות והגנות מול תוקף חמוש בנשק קר או חם – מקל, סכין ואקדח. בנוסף נלמדים תרגילים נוספים ועריכת קרבות מול יותר מתוקף אחד.

K.A.M.I - ISRAELI KRAV MAGEN ASSOCIATION

Join today for self-defense training in your area
Skip to content